سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
زازران

 

توجه داشته باشید که این مطلب در تاریخ 22/05/85 نوشته شده است .

   

این بنا که چند ماهی است ساخته شده قرار است نمادی باشد برای انکه اگر روزی این شهر به زیر خاک یا آب رفت محققان و زمین شناسان بتوانند موقعیت ما را بیابند و مشخص شود که شهری با تاریخچه ای کهن به زیرخاک رفته . این آب نما با تحقیقات بسیار فراوان تعداد زیادی مهندس و دکتر در طول مدت زمان چند ماه ساخته شده که تخمین زده می شود می تواند در برابر زلزله ی 45 ریشتری نیز دوام بیاورد.قرار است این بنا در لیست عجایب هفتگانه دنیا به جای اهرام ثلاثه قرار بگیرد.

نوع ساخت ، مصالح ، شکل ظاهری ، ستونهای اطراف آن ، تعداد سنگهای به کار رفته در آن و به طور کلی این آب نما ، نمادی است از تاریخچه کهن این دیار.

نمادی که در بالای این مسجد قرارگرفته است مجسمه ی یک عقاب است که برگرفته شده از شهرگمشده الدورادو.

 

چهار ستون در اطراف آن قرار گرفته که هریک نمادی است از شوراهای روستا ، که مانند ستون ، روستا را در برگرفته اند که مبادا گزندی به آن برسد.

دوتا باز برروی دو ستون قرار دارد که نمادی هستند از شوراهایی که به ارشاد و روشن کردن مردم روستا می پردازند و بر سر دوستون دیگر باز هایی وجود دارند که نماد نظارت کامل بر انجام کارهاست.

عقابی بر سر آب نما قرار دارند که احتمالا نماد دهیار محترم است که نماد بالهای گشوده قدرت او و سر بر افراشته ومغرور عقاب نشان اقتدار و مدیریت قوی در انجام کارهای اوست.

قرار داشتن درختها در روی آسفالت نشان از قدرت ماست که نشان می دهیم می توانیم هر کاری را انجام دهیم.

در ماه شعبان به همت بروبچه های یکی از هیئات یکی از این ستونها به دیدار حق شتافت که طبق تحقیقات یک ایرانی مقیم جلال آباد معلوم شد که قصد وهدف کشتن یکی از شورا ها بوده که برنامه ریزی شده از قبل است.

قرعه به نام کدامیک باشد خدا میداند.....

بعد از ساخته شدن این بنا ، حداقل مکانی برای جمع شدن مردم پیدا شد ونیز محلی برای گردش.همه پدر و مادر هابه بچه هاشان می گویند می بریمتون پارک و بچه ها را به کنار این بنا می آورند.

بعد از قرار دادن یک تلفن عمومی کارتی در کنارآن به جذابیت این مکان افزوده شد واین مکان شد محل قرار عاشقان ...!!!!

 

در شب که آب از بالای آب نما به پائین می ریزد صدای زیبایی به گوش می رسد که زیباتر از صدایی است که به پایین ریخته شدن آب از نیاگاراست.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 86/12/15 توسط محمد یزدانی
قالب وبلاگ